W czwartek 9 listopada 2023 r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w doniosłym wydarzeniu jakim było 10-lecie istnienia PCKZiU, będącego spadkobiercą istniejącej pod różnymi nazwami od 1947 r. szkoły w Pucku, szkoły z niepowtarzalną atmosferą w Rzucewie oraz CKU - placówki kształcącej dorosłych. 

Uroczystość ta była również okazją do nadania nowego sztandaru szkole, który stał się symbolem współpracy trzech środowisk: biznesu, edukacji i samorządów. Zastąpił on dwa historyczne sztandary, reprezentujące szkołę w Pucku i w Rzucewie. Na pamiątkę wydarzenia przedstawiciele wspomnianych środowisk wspólnie posadzili drzewa, a młodzież zakopała kapsułę czasu.

Było to szczególne wydarzenie obfitujące w chwile wzruszenia, powagi i zadumy, ale także pełne radości i humoru.

Dziękujęmy wszystkim z całego serca! Zarówno tym, którzy byli na pierwszym planie, tworzyli spektakl, uświetnili go swoimi wystąpieniami, jak również tym mniej widocznym osobom które zadbały o właściwy wystrój sali, za dopracowanie detali, ozdobienie szkoły, zorganizowanie wystaw, menu, za przygotowanie wspaniałego poczęstunku, zorganizowanie młodzieży. Za zdjęcia, relacje, filmy, prezentacje, nagłośnienie, pomysły i ich realizację. Za długie godziny spędzone na próbach i opiekę nad młodzieżą podczas prób. A przede wszystkim właśnie naszej wspaniałej młodzieży należą się szczególne podziękowania! Za waszą twórczą inwencję, wspaniałe zdolności,  wytrwałość i entuzjazm, pogodę ducha i  młodzieńczego ducha, który tak bardzo jest nam potrzebny!

Dziękujęmy za obecność i wsparcie! Bez Was PCKZiU nie byłoby SZKOŁĄ, DO KTÓREJ CHCE SIĘ WRACAĆ!

A tutaj linki do relacji na Kaszuby24, FB, Dziennikpucki.pl oraz telewizji TTM:

https://youtu.be/v2A4Q_Un-H4

https://fb.watch/ohOXX9relo/i

https://dziennikpucki.pl/powiat/10-rocznica-istnienia-pckziu-w-pucku-piekna-uroczystosc-nadania-szkole-sztandaru-75-letnia-tradycja-szkolnictwa-zawodowego-w-pucku/

https://m.telewizjattm.pl/serwis-informacyjny/2023-11-09/62552-niezwykle-swieto-pckziu-w-pucku.html?play=on

Tekst:

Dariusz Knitter

Zdjęcia:

Sara Leszczyńska, Dariusz Knitter

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo