UWAGA

Witamy w szkole!!!

9 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.
Słuchacze zebrali się w sali konferencyjnej naszej szkoły, gdzie przywitała wszystkich dyrektor Grzegorz Pałucki oraz wicedyrektor Mariola Włudzik. Wicedyrektor zapoznała słuchaczy z opiekunami klas, organizacją Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, oraz z obowiązującymi zasadami funkcjonowania szkoły dla dorosłych.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego dla
Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych
09.09.2023r. godz.9;00

  • KKZ Technik Rachunkowość
  • KKZ Technik Spawacz
  • KKZ Krawiec

Zapraszamy na pierwsze zajęcia

 kacper1

Przekazujemy smutne informacje o ostatnim pożegnaniu Kacpra. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i Ukochanej.

Tobie, Kacprze, dedykujemy wiersz.

Jak pusto wokoło,kacper2
jak cicho i głucho...
Płacz tylko w sercu
I łzy na policzku.

Serca matki błaganie -
Wróć, Mój Syneczku...
Wróć, nasz dzielny bohaterze,
Do straży, do walki z żywiołem...
Wróć jeszcze do szkoły!
Nie wróci nam Bóg Ciebie,
Czas już Ci do nieba.
Skończyła się Twa ziemska droga.
Żegnamy Cię, Kacprze...
Żegnamy w rozpaczy.

Śpij spokojnie…
Jeszcze przyjdzie nam się zobaczyć…

 

W dniu 6 maja 2023 odbyło się wręczenie nagród i podziękowań uczestnikom „ Spotkania z książką historyczną”, zorganizowanego przez p. Beatę Szkoda. Spotkanie z książką historyczną miało na celu propagowanie czytania wśród słuchaczy, gdyż wielu z nich interesuje się historią. Słuchacze sami wybrali książki, które zdecydowali się przeczytać, a następnie opowiedzieli o nich na lekcjach historii.

Szczególne zainteresowanie wzbudzają pozycje dotyczące drugiej wojny światowej, a zwłaszcza obozu w Auschwitz. Słuchacze z klas 1LO A,2LO A, 3LO A oraz 4LO A, wykazali się dobrą znajomością wybranych pozycji, o których w ciekawy sposób opowiedzieli. Z zaangażowaniem zachęcali kolegów i koleżanki do poznawania naszej bogatej historii.

 

Gratulujemy wszystkim i czekamy na kolejne edycje!

Tekst i zdjęcia:

Grzegorz Pałucki

 

W piątek 24 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy absolwentów liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Pierwszy, historyczny rocznik liceum dla dorosłych, który kształcił się po reformie oświaty w systemie 4 –letnim. Tegoroczni absolwenci w liczbie 32 słuchaczy zakończyli swoją edukację i zdobyli wykształcenie średnie.

Najlepsi absolwenci otrzymali Nagrodę Starosty, Dyrektora oraz Wychowawcy wszyscy mogli cieszyć się otrzymanym świadectwem ukończenia szkoły, ostatnim wspólnym spotkaniem w takim gronie i słodkim poczęstunkiem tradycyjnie przygotowanym przez Radę Słuchaczy.

Czytaj więcej...

Wielkanoc dor

UWAGA ROLNICY

 

W niedzielę, 04 grudnia 2022 roku, w świątecznej atmosferze odbyło się uroczyste zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w kwalifikacjach: MOD.03 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych oraz ROL.04 Prowadzenie produkcji rolniczej w zawodzie rolnik. Po 15 miesięcznych zmaganiach edukacyjnych słuchaczki i słuchacze, w rekordowej liczbie 59 osób, z dumą odbierali dyplomy i zaświadczenia.

 

Czytaj więcej...

Dnia 21.12.2022o godz. 17;00 w Kaplicy Werblini
odbędzie się msza św. za śp. Jana Kownatke

msza

Ze smutkiem informujemy, że tragicznie odszedł nasz słuchacz Jan Kownatke.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 03.12.2022r. o godz.11;00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Starzynie.

załoba

Łączymy się w bólu z najbliższymi Mu osobami. Trudno znaleźć słowa pocieszenia... W wierszu wyrażamy słowa potężnego bólu, ale również otuchy...

Choć trudno zrozumieć
I myśli ubrać w słowa...
Choć łzy się cisną
I krzyk rozdziera duszę...
Choć już Cię nie ma
I w sobotę nie wrócisz do szkoły...
Choć żal wciąż trzyma
I nie ma naszej zgody...
Jasiu, niech z Tobą się śmieją anioły!
Bo, kto Cię poznał,
dziś łzy wylewa szczere.
Twój uśmiech i dobre słowo
W pamięci tych, co na ziemi zostali...
I choć Cię, Jasiu, nie zobaczymy już więcej...
To wiemy, że w niebie jest szczęśliwe Twoje serce.

Spoczywaj w pokoju, Janku!

Dyrekcja, pracownicy, uczniowie i słuchacze
Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Pucku

Wejherowo 11.11.2022W dniu 11 listopada 2022 r. klasa II SA odbyła zajęcia wyjazdowe w Wejherowie. Głównym tematem było zapoznanie się z działaniem samorządu terytorialnego, w tym głównie z działaniem samorządowych instytucji kultury. Z tego też względu nasza wizyta w Wejherowskim Centrum Kultury, a ściślej Filharmonii Kaszubskiej. Jest to osoba prawna powołana przez Miasto Wejherowo dla realizacji celów kulturalnych. Z racji Święta Niepodległości słuchacze uczestniczyli też w koncercie Edyty Geppert. Pomimo, że ten rodzaj muzyki nie zawsze trafia w gust młodych słuchaczy, to interpretacja tekstów popełniona przez Edytę Geppert, zrobiła ogromne wrażenie. Szczególne wzruszenie słuchaczy przywołały piosenki : "Piosenka o Bośni" (Ludzie giną), "Nie żałuję", czy też przebój "Kocham Cię życie"Wejherowo 11.11.2022A

Tekst: Piotr Czerwiński

 

Witamy w szkole!!! 10 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Słuchacze zebrali się w sali konferencyjnej naszej szkoły, gdzie przywitał wszystkich wicedyrektor Grzegorz Pałucki. Zapoznał słuchaczy z opiekunami klas, organizacją Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku oraz obowiązującymi zasadami funkcjonowania Szkoły dla Dorosłych. Od września 2022 w szkołach dla dorosłych rozpoczęło kształcenie 242 nowych słuchaczy. Cała społeczność szkolna liczy 438 słuchaczy, którzy kształcą się w Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Policealnej oraz Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń i realizacji planów życiowych. Maturzystom i przystępującym do egzaminów zawodowych „ połamania pióra” oraz pozytywnych wyników. Powodzenia!!! Trzymamy za Was kciuki !!!

Czytaj więcej...

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo