7 i 8 października w Cedrach Wielkich odbyła się dwudniowa konferencja współorganizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku pn. Dobre praktyki w kształtowaniu kompetencji kluczowych poprzez edukację morską w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne, w której wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele województwa pomorskiego zainteresowani wdrażaniem w szkołach i placówkach oświatowych edukacji morsko-żeglarskiej oraz realizujący projekty w ramach Pomorskich Żagli Wiedzy.

Poza główną częścią konferencji uczestnicy wzięli też udział w warsztatach tematycznych oraz praktycznych zajęciach na wodzie, które zorganizowane zostały w Marinie Błotnik.

Podczas spotkania wręczono certyfikaty instytucjom, której najbardziej wyróżniają się w realizacji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej w tym: Powiatowemu Ośrodkowi Sportu Młodzieżowego w Pucku, który zainicjował przystąpienie do programu oraz Powiatowemu Centrum Kształcenia Zawodowego w Pucku, którego uczniowie zostali jego głównymi uczestnikami.

Certyfikaty wręczone na Konferencji są zwieńczeniem dwuletniego okresu uczestnictwa w Programie, poprzedzonego regularnymi, cyklicznymi szkoleniami żeglarskimi i potwierdzają zaangażowanie placówek w całościowe postrzeganie problematyki morsko-żeglarskiej przyczyniające się do wszechstronnego rozwoju uczniów i wzmacniania ich regionalnej przynależności. Sekcja żeglarska wyposaża  uczestników nie tylko w podstawowe umiejętności i kwalifikacje żeglarskie ale przyczynia się również do inicjowania przyszłej kadry zawodowych żeglarzy i instruktorów.

 


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo