19 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku wręczono nagrody laureatom konkursów: plastycznego i fotograficznego o tematyce historycznej. Konkurs plastyczny organizowano pod hasłem "JAK RODZIŁA SIĘ WOLNA POLSKA - 1918-1922?", a mottem przewodnim były słowa ks. Piotra Skargi - " KTO OJCZYŹNIE SWEJ SŁUŻY, SAM SOBIE SŁUŻY". Miłośnicy fotografii mieli za zadania zmierzyć się z tematem i wykonać fotografie pt" MIEJSCA PAMIĘCI W POWIECIE PUCKIM ZWIĄZANE Z ODZYSKANIEM PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI" (II Rzeczpospolita). W uroczystym podsumowaniu udział wzięli: Vicestarosta Powiatu Puckiego Tomasz Herrmann, Pracownicy Starostwa w Pucku: Magdalena Rutkowska i Romuald Głuszko, ks. Leszek Kamiński w imieniu ks. Proboszcza Jerzego Kuncy z Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha, Aleksandra Bystram z Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo, Dyrektor PCKZiU Kaziemirz Czernicki, Dyrektor Szkoły dla Dorosłych w PCKZiU Grzegorz Pałucki oraz Członkowie Komisji oceniającej Renata Myczkowska i Dariusz Knitter. Wszystkich przybyłych laureatów i opiekunów powitał dyrektor Kazimierz Czernicki. Nad całością uroczystego podsumowania czuwał i kolejno laureatów wyczytywał pomysłodawca i organizator konkursu Jan Trofimowicz nauczyciel w PCKZiU w Pucku a zarazem Z-ca Prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

Łącznie na konkurs fotograficzny wpłynęło 30 prac, a jury przyznało następujące miejsca: W gronie uczniów z klas I- III szkół podstawowych przynzano jedynie miejsce I a zdobyła je: Jagoda Dombrowska. W kategorii uczniów z klas IV - VI zwyciężył Kacper Margol z SP w Łebczu, II miejsce zdobył Tytus Joachimiak - Szpinda z SP w Połczynie, III - Igor Neubauer z SP w Połczynie, wyróżniono ponadto pracę Zofii Ławniczak również ze Szkoły w Połczynie.  W kategorii klas VII - VIII zwyciężył Jakub Burstert z SP w Gnieżdżewie przed Danielem Sołtysiakiem z SP w Połczynie oraz Natalią Labun z SP w Mrzezinie. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zwyciężyła praca Sary Leszczyńskiej, II miejsce zdobył Damian Malottki, III Anna Mach, natomiast wyróżnienie otrzymał Adam Gackowski. Wszyscy w/w uczniowie kształcą się w PCKZiU w Pucku. W kategorii uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi zwyciężyła praca Łukasza Parchem, II miejsce zdobyuł Karol Bochentin, III miejsce zdobyła Paulina Kościelniak a wyróżnienie Barbara Mączka - wszyscy to uczniowie SOSW w Pucku.
W konkursie plastycznym udział wzięło 35 uczetników a oto wyniki: w kategorii klas I - III zwyciężyła Aleksandra Trofimowicz z SP Małe Morze w Pucku, przed Hubertem Grzenkowiczem z SP w Połchowie i Julią Szynszecką z SP w Swarzewie. W kategorii klas VI - VI zwyciężyła Lena Koss z SP w Połchowie, II miejsce wywalczył Tytus Joachimiak - Szpinda z SP w Połczynie, III miejsce dla Julii Maszke z SP w Swarzewie a wyróżniono pracę Nikoli Busz z SP w Żelistrzewie. Wśród uczniów klas VII - VIII zwyciężyła Marta Renusz z SP w Żelistrzewie przed Karoliną Mudlaff z SP w Pucku i Pauliną Nadolską z SP w Łebczu. w Kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zwyciężyła Dominika Pulczyńska przed Adrianną Rylik i Łukaszem Gruba - wszyscy to uczniowie PCKZiU w Pucku. Spośród uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi najciekawszą wg jury pracę przygotował Ksawery Elwart. Kolejne miejsca na podium zajęli: Oskar Białk i Katarzyna Lessnau. Wyróżniono także pracę Tomasza Szynszeckiego. Wszyscy w/w to uczniowie SOSW w Pucku.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a zwycięzcy także piękne puchary. Laureaci otrzymali także bilety wstępu na basen do COS w Cetniewie a także plecaki turystyczne i przybory platyczne ufundowane przez współorganizatorów: Starostwo Powiatowe w Pucku, Pomorskie Zrzeszenie LZS, COS w Cetniewie oraz Parafię św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
Organizatorzy dziękowali serdeczne rodzicom, opiekunom i nauczycielom za zachęcenie dzieci  i młodzieży do wzięcia udziału. Oba konkursy wpisywały się w obchody Święta Niepodległości pod hasłem "SZKOŁA PAMIĘTA". Niebawem prace podziwiać będzie można na wystawie w kościele parafialnym - puckiej farze.
Na zakończenie słowa podziękowania dla organizatorów i uczestników złożył Vicestarosta Pucki. Piotr Klecha natomiast przekazał na ręce dyrekcji szkoły Medal 75-lecia LZS na Pomorzu a także piłki, które mają służyć na lekcjach wychowania fizycznego...
Linki do relacji filmowej:
Opracował: Jan Trofimowicz
Zdjęcia: Dariusz Knitter
Film: Julia Sztejn, Sławomir Miłosz
 
 
 

 

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo