18 września klasa 4TM miała okazję zapoznać się z ofertą zawodową firm BCT oraz Fairplay w Gdyni. Wizyta została zorganizowana przy współpracy PCKZiU z Gdyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości.
Na początku uczniowie uczący się na profilu technik mechanik odbyli warsztaty z kompetencji miękkich, dzięki którym poznali ważne aspekty zatrudnienia się na nowym stanowisku. Następnie uczniowie udali się bezpośrednio na zwiedzanie dwóch firm: BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, oraz Fairplay Towage Polska, gdzie pod czujnym okiem opiekunów i doświadczonych pracowników mogli poznać pracę tych zakładów od środka, a także doświadczyć moc niezapomnianych wrażeń: przepłynięcie holownikiem, praca suwnic, wyposażenie hal remontowych. Na zakończenie firmy przygotowały ciepły posiłek i poczęstunek dla uczniów.
Dokładnie w Dniu Edukacji Narodowej czyli 14 pażdziernika świętowaliśmy w naszej szkole. Atmosfera była podniosła i uroczysta, wprowadzono sztandar szkoły, Dyrektor Grzegorz Pałucki powitał wszystkich zebranych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i zaproszonych gości: przedstawicieli Rady Rodziców oraz Iwonę Domachowską - Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Pucku i Vice Starostę Powiatu Tomasza Herrmanna, którzy wręczyli tegoroczne Nagrody Starosty.
Były też nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie i oczywiście już w mniej formalnej atmosferze część artystyczna a w niej świetny dobór piosenek oraz specjalne wydanie Familiady - nauczyciele vs uczniowie!
Nie zabrakło podziękowań i życzeń dla wszystkich nas - będących jedną dużą Szkolną Rodziną.
Zapraszamy do foto relacji i filmów z tego wydarzenia:
Pozdrowienia z wycieczki szkolnej na Korfu! Jest tu cudownie, a widoki są naprawdę niesamowite. Dziś zwiedzamy stolicę wyspy, Korfu (Kerkirę), pełną pięknych zabytków. Odwiedziliśmy Stary Fort, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta, a także Spianadę – jeden z największych placów w Europie. Spacerowaliśmy pod arkadami Liston, gdzie czuć elegancję dawnych czasów, i zajrzeliśmy do Kościoła św. Spirydona, który jest patronem wyspy. Byliśmy też w pałacu Achillion, rezydencji cesarzowej Sisi. To prawdziwa uczta dla miłośników historii!
Po dwóch intensywnych dniach pełnych zwiedzania i odkrywania greckich skarbów, nadszedł czas na zasłużony relaks na jednej z malowniczych plaż. Słońce delikatnie muska naszą skórę, a miękki, złocisty piasek zachęca do błogiego odpoczynku. Morze Egejskie wita nas ciepłymi, krystalicznie czystymi falami, w których kąpiemy się i bawimy do woli.
Witamy ponownie w innej odsłonie Europejskiego Dnia Języków, który w naszej szkole obchodziliśmy 26 września.
Zapraszamy Was wszystkich do podjęcia się wyzwania i stworzenia plakatu ilustrującego temat „Języki dla pokoju”. Do dnia 11 października (najbliższy piątek) wykonajcie i przynieście plakat, który stworzycie. Plakaty wielkości arkusza A4 przynieście do Sali 203 c (do Pani Agnieszki Żygadło) albo do Sali 207 c (do Pani Oleny Rudyk).
W swojej pracy możecie wykorzystywać symbole, cytaty i dzieła sztuki, aby przekazywać przesłania jedności i zrozumienia w różnych językach. Swoimi pracami możecie aktywnie przyczyniać się do wykorzystania języków ponad podziałami.
Kto wie, może właśnie Wasze prace znajdą się na wystawie w siedzibie Europejskiego Centrum Języków Nowożytnych!
ZAPRASZMY do działania
W Poznaniu czekał na nas przewodnik Kamil, który przedstawił historię tego pięknego miasta, pokazał najciekawsze miejsca i opowiedział legendę o koziołkach z ratuszowej wieży. Po bardzo długim wędrowaniu był czas na odpoczynek….
1 października uczniowie klasy 3 TE, pod opieką pani Mai Dziekońskiej oraz pani Urszuli Stacheckiej, udali się na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem wyjazdu były warsztaty edukacyjne przeprowadzone w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania banku centralnego oraz jego zadaniami, a także powtórzyć historię powstania pieniądza. Mogliśmy podziwiać piękne monety okolicznościowe wyemitowane przez NBP, upamiętniające ważne wydarzenia oraz postacie.
Dodatkowo poznaliśmy sposoby zabezpieczania banknotów oraz utrwaliliśmy wiedzę na temat funkcjonowania rynku finansowego. Następnie udaliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta Gdańska, podziwiając jego malownicze
kamieniczki, wspaniałe zabytki i wyjątkową architekturę.
Nasi uczniowie nie tylko uzyskali cenne informacje na temat statusu inwestycji budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu, ale również rozmawiali o promieniowaniu oraz o energii.
26 września 2024 r. uczniowie klasy 3TM, pod opieką pani Aliny Tomczyk i pani Anny Zwierskiej-Dampc zapoznali się z ORP Błyskawica, który jest prawdziwym zabytkiem klasy zerowej, najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny – od 1 września 1939 r. do 8 maja 1945 r.
Warto dodać, że ORP Błyskawica wciąż nosi biało-czerwoną wojenną banderę. Pozostaje w składzie 3. Flotylli Okrętów MW RP i ma etatową marynarską załogę. Dokumentuje tradycje walk polskich marynarzy, jest miejscem reprezentacyjnych spotkań i uroczystości państwowych, w tym uroczystych promocji oficerów Marynarki Wojennej, ostoją odwiecznego morskiego ceremoniału, a równocześnie świetnie utrzymanym zabytkiem wojennomorskiej techniki o światowej randze.