Drogie Koleżanki i Koledzy i Uczniowie naszej Szkoły

Zwracam się z nietypową prośbą o wsparcie 2 rodzin w Sudanie Południowym.

W tym roku szkolnym do społeczności uczniowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki we Władysławowie dołączył 15-letni uczeń Benjamin Thon Ajuong Nhial, pochodzący z Sudanu Południowego.

Jednocześnie do klubu Trefl w Sopocie trafił jego kuzyn Majak. Niezmiernie przyjazny charakter Benjamina jego otwartość, okazywana wdzięczność i pozytywne nastawienie pomimo trudności jakie musi pokonywać będąc w zupełnie obcym kraju zaskarbiły mu sympatię zarówno jego kolegów jak i nauczycieli i trenerów.

Jednak rodzina Banjamina boryka się z ogromnymi problemami. pomimo tego, że koszt przyjazdu do Polski oraz utzymania tutaj ponosi PZKosz, rodzina obu chłopców musiała ponieść relatywnie dla nich wysokie koszty przygotowania ich do tej podróży.

Zatem z inicjatywy PZKosz a w naszej szkole Pań Gabrysi Borkowskiej i Asi Styczewskiej powstał pomysł zorganizowania pomocy rzeczowej w postaci zbiórki produktów i przesłania ich do Sudanu Południowego. Pomoc taką ma również otrzymać kuzyn Benjamina przebywający w Sopocie - Majak. Chcielibyśmy aby pierwszy transport dotarł do rodzin jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Transport zostanie zorganizowany przez jedą z firm kurierskich a jego koszty pokryje PZKosz.

Proszę zatem wszystkich, którzy skłonni są wesprzeć rodzinę Benjamina o przyniesienie do szkoły i pozostawienie w pokoju nauczycielskim budynku C oraz u Pani Gabrysi w budynku A przede wszystkim artykułów spożywczych z listy poniżej:

Żywność nie wymagająca przechowywania w lodówce - głównie w postaci suchej:
fasola, ryż, groch, soczewica, mąka pszenna i żytnia, kasze, makarony, sól, cukier, pieprz, papryka, przyprawy, ciasta, herbatniki i inne produkty wg uznania.

Pozostałe produkty:
koszulki T-shirt i podkoszulki w rozmiarach od M do XXXL, bielizna, skarpetki, czapki z daszkiem, sandały, klapki, ręczniki, koce oraz artykuły higieny osobistej np mydło w kostce, itp.

Dziękujemy za okazane wsparcie!

 


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo