Projekt

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd studyjny do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu uczniów Technikum Logistycznego w Pucku w ramach projektu „Podniesienie zdolności do przyszłego zatrudnienia uczennic i uczniów ZSP Kłanino i PCKZiU w Pucku kształcących się w branżach kluczowych dla Powiatu Puckiego”, realizowanego przez Powiat Pucki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uczniom towarzyszyli: p. Mirosław Drożak i p. Mirela Maciejewska

Pierwszego dnia wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy „Magazyn przyszłości” zorganizowanej w Centrum Techniki Magazynowej firmy Promag S.A. Zapoznaliśmy się tam z najnowocześniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w logistyce magazynowej. Centralną częścią MAGAZYNU PRZYSZŁOŚCI jest w pełni zautomatyzowana linia transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania w magazynie, gdzie zastosowane zostały najnowsze technologie i rozwiązania z dziedziny robotyki, automatyki i identyfikacji produktów. W skład linii wchodzą m.in. regały z układnicami, automatyczne przenośniki zintegrowane z owijarką oraz robotami COMAU. Klienci nie muszą sobie dłużej wyobrażać jak będzie wyglądać ich magazyn, warsztat, wyposażony w produkty Promagu.Z pomocą przyjdą stanowiska konfiguracyjne, przy których, z pomocą profesjonalistów, każdy będzie mógł zobaczyć wizualizację swojego pomysłu i sprawdzić jak wizja prezentować się będzie w rzeczywistości.

Następnie zwiedziliśmy Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. MODERNLOG organizowany w towarzystwie ITM Industry Europe, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu tworzy niepowtarzalną platformę do: prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.

Po targach na uczestników Wyjazdu czekała już smaczna obiadokolacja w Moon Hostel.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu i zabraniu prowiantu na drogę zanieśliśmy bagaże do autokaru, po czym w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu wysłuchaliśmy wykładu pana dra inż. Ireneusza Fechnera nt.: „Centra logistyczne”. Założycielem i Partnerem merytorycznym Wyższej Szkoły Logistyki jest Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania, od ponad 40 lat czołowy instytut badawczy, realizujący funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Dzięki tej współpracy, programy studiów w WSL są innowacyjne, bogate w treści i odpowiadają współczesnym potrzebom gospodarki. Zwiedziliśmy też laboratoria Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Studenci pierwszej w Polsce uczelni logistycznej mają unikalną okazję kontaktu z najlepszymi w kraju specjalistami w dziedzinie logistyki i elektronicznej gospodarki, którzy swoją wiedzę i umiejętności rozwijają w ramach innowacyjnych międzynarodowych i krajowych programów badawczych oraz podczas realizacji licznych prac doradczych i wdrożeniowych w różnych dziedzinach gospodarki, administracji oraz w przedsiębiorstwach.

Z WSL pojechaliśmy do Zajezdni MPK we Franowie. Zwiedziliśmy hale, w której naprawiane są tramwaje, ale też można zobaczyć zabytkowe egzemplarze. Kilku uczniów stanęło za "kierownicą" zabytkowego tramwaju. Zrobiliśmy też rundkę dookoła Zajezdni nowoczesnym tramwajem. Na odcinku testowym tramwaj dwukrotnie rozpędził się do swojej maksymalnej prędkości, czyli 70 km/h, po czym odbył się test hamulców. Po zakończeniu zwiedzania zjedliśmy bardzo pożywny posiłek.

Nie było to koniec wrażeń, gdyż ostatnim punktem programu było odwiedzenie ŠKODA AUTOLAB. Jest to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić! Tutaj też, dzięki symulatorowi mogliśmy doznać wrażeń jakie odczuwają uczestnicy dachowania samochodu

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do domu, a w drodze przypominali sobie zasady rządzące czasem pracy kierowcy.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami:

Kariera Z Wiatrem Logo


01 znak podstawowy kolor biale tlo

poznaj polske

polski lad 2


Nauka z Energią V

PGE ej


Szukasz pomocy

bip logo pomn1 grad

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

75x87 mm Certyfikat LK Szk oła EUIPO 210514 1 1

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

LOGO SANS

Office 365 logo

Ciekawe strony

cke logo