Aby upamiętnić święto Komisji Edukacji Narodowej, które przypada na dzień 14 października, klasy licealne ze szkoły dla dorosłych wybrały się do kina. Słuchacze zebrali się o godz. 8.30 przy budynku PCKZiU w Pucku i wraz z Opiekunami grup oraz panem wicedyrektorem, Grzegorzem Pałuckim wyjechali autokarem do Multikina w Rumi. Tam, na godzinę 10.00 zostały zaplanowane dla nas dwa seanse do wyboru: „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona oraz „Serce nie sługa” z Pawłem Domagałą w roli głównej.

Pierwszy film to opowieść o życiu Kaszubów na tle wydarzeń historycznych od roku 1900 do 1945. Produkcja jest niezmiernie ciekawa zwłaszcza dla nas, gdyż dotyczy właśnie naszego regionu. Można w niej doszukać się wątków związanych z rodami zamieszkującymi niegdyś pałace i dworki najbliższych okolic Pucka. Można również wiele dowiedzieć się o stosunkach pomiędzy Kaszubami a Polakami.

Drugi film to komedia romantyczna. Na nią wybrali się koneserzy dobrej rozrywki. Obsada, ale także miejsce nagrań, przyciągnęły widzów. Piękna Gdynia ukazana przez Filipa Zylbera to najlepsze, jak się okazało miasto, na odnalezienie miłośc

Mamy nadzieję, że to nie ostatni wspólny wyjazd, a filmy ubogaciły Słuchaczy w pozytywne wrażenia. Może uda nam się podyskutować o kreacjach aktorskich, o fabule, a także o efektach ubogacających obie produkcje?

                      Przygotowała:

Agnieszka Grucza-Tomkiewicz


Szukasz pomocy

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo