Dzień Hiszpański

Dzisiaj uczniowie wyjeżdżający na praktyki do Malagi wzięli udział w Dniu Hiszpańskim w Ateneum - Szkole Wyższej w Gdańsku.

Na początku pani Susana Alegre Raso uczyła nas podstawowych słówek hiszpańskich oraz opowiedziała o regionach Hiszpanii, jedzeniu, napojach i zwyczajach hiszpańskich, używając do tego celu wyłącznie języka hiszpańskiego. W języku polskim dopowiadał jeden ze studentów, opowiadając o Andaluzji i Granadzie. Dopiero pod koniec wykładu okazało się, że pani Susana bardzo dobrze posługuje się również językiem polskim.

Następnie pan Javier Fernandez-Sanchez opowiedział o Ameryce Łacińskiej, historii jej zdobycia oraz warzywach, owocach i zwierzętach, które do Europy trafiły z Ameryki lub do Ameryki z Europy. Pan Javier ujawnił znajomość jedynie nielicznych słów w języku polskim.

Po nim zabrał głos pan Fernando Torrens, opowiadając o potrawach hiszpańskich. Pan Fernando na końcu osobiście przyrządził hiszpańską tortillę (czyt. tortiję), którą następnie wszyscy mogli degustować. Poza tortillą można było również skosztować prawdziwej hiszpańskiej chorizo.

Projekt o numerze 2017-1-PL01-KA102-036820 pt.:
Uczniowie PCKZiU w Pucku
poznają technologię informacyjną i komunikacyjną w logistyce europejskiej
”,
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków europejskiego funduszu społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
w ramach projektu
Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
.


Szukasz pomocy

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo