Od września roku szkolnego 2016/2017 działa Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Joanny Antkowiak-Reglińskiej i liczy obecnie około 40 członków. Młodzież wraz z opiekunem organizuje i realizuje różne akcje charytatywne, które maja na celu pomoc potrzebującym, ale również pełnią funkcję wychowawczą. Uczą młodzież wrażliwości i empatii do innych ludzi.

            Nasze najważniejsze akcje w I i II semestrze:

Dnia 20.10.2017 jak co roku w październiku, sadziliśmy żonkile przed nasza Szkolą.

Dnia 1. listopada 2017r. „Światełko dla Hospicjum”- nasi uczniowie zbierali datki na cmentarzach, aktywnie brali udział w pakowaniu i rozwożeniu zniczy.

16.11.2017 odbyło się szkolenie dla uczniów, którzy zaangażowali się w projekt AKTYWATOR.

W grudniu zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek dla dzieci osieroconych, będących pod opieką Puckiego Hospicjum

20.12.2017 odbył się merytoryczny, motywujący i jednocześnie emocjonujący speech, który poprowadziło dwóch trenerów z firmy PASJA dla naszych wolontariuszy. Sandra Stromska, Dagmara Wrońska i Natalia Kohs przygotowały salę wraz z poczęstunkiem dla gości.

W marcu nasi uczniowie z klasy Ia i IIb wykonywali prace porządkowe na terenie hospicjum

Uczennice z klasy I TŻ (Julia Kupracz, Karolina Thrun, Karolina Konkel, Alicja Wróbel, Paulina Sonnberg) w okresie marca i kwietnia wielokrotnie pomagały w pracach porządkowych

W kwietniu uczniowie z klasy II TŻ (Ryszard, Kamil, Maciej, Damian) rozpakowali ciężarówkę z meblami dla podopiecznych hospicjum.

Kwiecień był bardzo pracowity, uczniowie aktywnie pomagali przy adresowaniu, przygotowaniu kartek i jajek wielkanocnych w hospicjum (Sandra Stromska,Wiktoria Walkusz, Natalia Kohs, Dagmara Wrońska, Oliwia Lawer, Kinga Licau, Maria Konkol, Agata Kownatke, Kamil Szulc, Maciej Derc, Ryszard Płoski, Tomek Skrzypkowski, Julia Kupracz, Karolina Thrun, Karolina Konkel, Alicja Wróbel, Paulina Sonnberg)

22.04.18 w naszej szkole odbył się mecz koszykówki. Zmierzyli się w nim Wolontariusze kontra uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie. Podczas meczu zbierane były datki dla pomorskich hospicjów, darczyńcy w zamian otrzymywali żonkila. W tym dniu o muzykę i porządek dbały dziewczyny z III tż Julia Grenwald i Magdalena Drzeżdżon

W maju uczennice z klasy II tż (Sandra i Dagmara) zbierały pieniądze na pogrzebie na rzecz hospicjum

Maj-czerwiec to z inicjatywy uczennic Ageliki Jeka i Klaudii Lilla, okres zbiórki nakrętek dla Wojtusia.

Tekst i zdjęcia:

Joanna Antkowiak-Reglińska

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo