W czwartek 14 czerwca 2018 roku w porcie jachtowym w Pucku zostały otwarte przez Dyrektora POSM Marka Heyduckiego, Dyrektora MOKSiR-u w Pucku Janusza Klimczuka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Adama Zażembłowskiego VII Powiatowe Regaty Szkół w Klasie Puck o Puchar  Przewodniczącego Rady Powiatu zorganizowane przez POSM w Pucku.

Sędzią Głównym regat był Kierownik Portu Morskiego w Pucku Adam Baran.

Do rywalizacji przystąpiły załogi składające się z min. 3 uczniów oraz 1 nauczyciela, z tym że sternikiem mógł być tylko jeden z uczniów. Regaty rozegrano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Wyniki zostały ustalone w oparciu o miejsca na mecie w przeprowadzonych 3 biegach po trójkącie. Załogi pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii zostały uhonorowane pamiątkowym pucharem.

Załoga PCKZiU w składzie: Filip Sokołek - sternik, Szymon Bekisz, Maciej Browarczyk, Dariusz Knitter znalazła sie na drugim miejscu w swojej kategorii. Miejsce pierwsze zdobyła bezkonkurencyjna załoga I LO w Pucku, której sternik jest już profesjonalnym żeglarzem, natomiast 3 miejsce przypadło załodze ZSP Kłanino.

Po zakończeniu pływań zawodnicy mogli uzupełnić siły dzięki przygotowanej i serwowanej przez uczennice klas gastronomicznych PCKZiU przepysznej grochówce. Wielu z uczestników regat sięgało po dokładkę, w tym piszący te słowa.

Gratulujemy wszystkim załogom świetnej sportowej rywalizacji połączonej z przyjemną przyjazną atmosferą. Żeglarze wszystkich ekip miło spędzili ten czas, mogąc cieszyć się wspaniałą żeglarską pogodą a uczestnicy kursu na patent żeglarza jachtowego dzięki tym regatom udoskonalili swoje umiejętności.

Życzymy dlaszych sukcesów sportowych a przede wszystkim wiele radości z aktywnego żeglowania.

Tekst:

Dariusz Knitter

Zdjęcia:

Maciej Browarczyk, Witold Rylik, Dariusz Knitter

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo